Menu

historie

Okno historie vyvoláte z hlavního okna pomocí tlačítka "Historie" nebo pomocí kláves CTRL+4.

Okno historie zobrazuje historii účtenek na základě vybraných filtrů: střediska, obsluhy, roku a měsíce. Obsluha nemůže měnit vybrané středisko a vybranou obsluhu. Zobrazuje se historie pouze pro přihlášenou obsluhu a měsíc.

V levé části okna je rozbalovací strom s datumem, obsluhou a zákazníky (účtenkami). V případě, že nebyl vybraný žádný zákazník do účtu, v seznamu se objeví "neznámý zákazník".

Pravá část obsahuje seznam položek na vybrané účtence. Seznam lze řadit podle položek ve sloupcích kliknutím na záhlaví (jméno) sloupce, sloupce lze přesouvat tažením záhlaví, sloupce lze rozšiřovat. Kliknutím pravým tlačítkem myši na záhlaví sloupců lze vybrat další sloupce pro zobrazování.

Pod seznamem jsou dva řádky, první obsahuje způsob platby a datum a čas vytvoření účtenky. Druhý řádek obsahuje celkovou cenu, cenu za služby a cenu za zboží. V případě vybrání datumu nebo obsluhy obsahuje tento řádek celkové součty cen pro vybranou položku.

Pravá část dále obsahuje seznam materiálu přiřazený k účtence (spotřebovaný při obsluhování zákazníka).

V horní části okna jsou tlačítka pro přidání účtenky (účtenka se přidá k datumu, který je vybrán), odstranění vybrané účtenky, úpravu vybrané účtenky a tisk vybrané účtenky. Obsluha smí pouze tisknou účtenku. Funkce není dostupná při použití fiskálních tiskáren.

zpátky nahoru

Ještě jste si HairSoft nestáhli? Tak si ho pojďte vyzkoušet na 30 dnů zdarma ve verzi, která obsahuje všechny funkce. Po nainstalování začíná běžet Vaše měsíční zkušební doba. Zadaná data lze použít i po zakoupení verze. 
Začněte ještě dnes